قیف فروش چیست + (معرفی یک مدل قیف فروش مناسب برای سایت های آموزشی)

31

قیف فروش چیست

 

اگر شما مدیر یک وبسایت هستید یا با بازاریابی اینترنتی آشنایی دارید، فکر نمیکنم نشده باشه که حداقل یک بار عبارت قیف فروش یا قیف بازاریابی یا sales funnel به گوشتون نخورده باشه.

 

من در این مطلب میخوام به زبان خیلی ساده و خودمانی، به سوالات زیر جواب بدم:

 

 • قیف فروش چیست
 • قیف فروش چه فوایدی دارد
 • چطور باید یک قیف فروش بسازیم
 • قیف فروش از چه مراحلی تشکیل شده است
 • سایت های آموزشی چطور می توانند با قیف فروش درآمد خود را افزایش دهند

و سوالات این چنینی که احتمالا در ذهن شما وجود دارن.

 

خب حالا اگر موافق هستید، باهم بریم سراغ سوال اول و اون رو بررسی کنیم.

 

قیف فروش چیست ؟

 

اگر به زبان خیلی ساده و شفاف بخوام قیف فروش رو تعریف کنم، قیف فروش یک مدل بازاریابی هست که به ما کمک میکنه، بتونیم فرآیند فروش رو بهتر درک کنیم.

 

این فرآیند از آشنایی یک مشتری با کسب و کار تا تبدیل اون فرد به خریدار رو شامل می شه و البته تا زمانی که اون مشتری با کسب و کار در ارتباط هست ادامه داره.

 

قیف فروش به ما کمک میکنه که مشتری های خودمون رو از افرادی که تنها از روی کنجکاوی یا هر دلیل دیگری وارد وبسایت ما شدن، جدا کنیم.

 

این جداسازی در طول فرآیند قیف فروش به راحتی انجام میشه و به همین خاطر هست که ممکنه ابتدای قیف فروش شما مثلا ۱۰۰۰ نفر وارد بشن اما در انتهای اون که بخش خرید محصولات هست، تنها تعداد کمی باقی مونده باشن و از شما خرید کنن.

طراخی قیف فروشقیف فروش چه فوایدی دارد؟

 

شاید بتونم بگم بزرگترین کمکی که قیف فروش به ما میکنه، اینه که میتونیم فرآیند خرید مشتری رو درک کنیم و با ذهنیت بهتری کارهای فروش و بازاریابی خودمون رو انجام بدیم.

 

اما در کنار این مورد، قیف فروش فواید دیگری هم داره که از اونها میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 

 1. ارائه پیشنهاد به مشتری : قیف فروش به ما کمک میکنه که افراد و بازدیدکننده های وبسایت خودمون رو در معرض پیشنهادهای جذاب مختلفی قرار بدیم و از این طریق بتونیم مشتریان واقعی رو به خودمون جذب کنیم.

  این موضوع در قیف فروش خیلی اهمیت داره و همین پیشنهادات به ظاهر کوچک و ناچیز، میتونن مبالغ فروش خیلی زیادی رو برای یک وبسایت ایجاد کنن.

   

 2. بهبود نرخ تبدیل : شاید بهتر باشه اول توضیح بدم نرخ تبدیل چیست و چه کاربردی در وبسایت داره.

  فرض کنین شما برای وبسایت خودتون تبلیغ میکنین و مثلا ۱۰۰ نفر از اون تبلیغ وارد وبسایت میشن.

  از این ۱۰۰ نفر که وارد وبسایت شما شدن، ۵ نفرشون توی سایت شما عضو میشن یا اینکه از شما خرید انجام میدن.

  افرادی که توی سایت شما عضو شدن یا ازتون خرید انجام دادن، کسانی هستن که تبدیل شدن یعنی از حالت بازدیدکننده به مشتری یا عضو وبسایت شما تغییر حالت دادن.

  پس در این حالت، نرخ تبدیل وبسایت شما از ۱۰۰ درصد، ۵ درصد میشه.

  حالا قیف فروش چطور به نرخ تبدیل کمک میکنه؟ خب خیلی ساده قیف فروش با استفاده از پیشنهادات مختلف به مخاطبان و بازدیدکنندگان ما، باعث میشه افراد بیشتری ترغیب بشن از ما خرید کنن یا اطلاعات خودشون رو به ما بدن. همین موضوع باعث میشه نرخ تبدیل وبسایت ما افزایش پیدا کنه.

   

 3. بهینه سازی تبلیغات: به نظر من یکی از مهمترین فواید قیف فروش ، اینه که میتونیم با استفاده از اون، فرآیند تبلیغات بهینه تری داشته باشیم و بازدهی بهتری رو از تبلیغ خودمون دریافت کنیم.

  برای اینکار کافیه شما یک قیف فروش خاص برای تبلیغات خودتون طراحی کنین و با استفاده از ابزارهای مختلف سنجش، تبلیغات خودتون رو بهبود بدین تا بتونین بهترین نتیجه رو با کمترین هزینه دریافت کنین.

   

 4. کمک به اتوماتیک سازی فروش: یکی از جالب ترین و جذاب ترین فواید قیف فروش که خود من عاشق اون هستم و فکر میکنم شما هم این امکان رو دوست داشته باشین، اینه که قیف فروش به ما کمک میکنه بتونیم فرآیندهای بازاریابی و فروش وبسایت خودمون رو اتوماتیک سازی کنیم و بدون دخالت ما این فرآیند انجام بشه.

  این موضوع میتونه برای ما درآمد غیرفعال ایجاد کنه. یعنی همونطور که ممکنه زیاد شنیده باشید، این امکان کمک میکنه شما حتی توی خواب هم کسب درآمد داشته باشید، البته این رو هم باید بگم که کسب درآمد در خواب اونقدرها هم راحت نیست و باید برای اینکار فرآیندهای حرفه ای رو طراحی و مدیریت کنید.

طراحی قیف فروشبرای ساخت قیف فروش ، به چه چیزهایی نیاز داریم؟

 

خب، تا اینجا به این موضوع پرداختیم که قیف فروش چیست و چه فوایدی رو برای ما به ارمغان میاره.

 

حالا میخوایم ببینیم برای ساخت یک قیف فروش حرفه ای و کاربردی، به چه چیزهایی نیاز داریم.

 

راستش قیف فروش خیلی به این بستگی داره که کسب و کار شما چی باشه و چه اطلاعاتی رو نیاز داشته باشین، اما اگه بخوایم در نظر بگیریم که شما برای کسب و کار اینترنتی خودتون با ایمیل مارکتینگ بازاریابی انجام میدین، میشه گفت برای ساخت قیف فروش و خودکارسازی فرآیندهای فروش وبسایت، به موارد زیر نیاز داریم:

 

 1. وبسایت وردپرسی: شاید خیلی بدیهی باشه اما اولین چیزی که برای ساخت قیف فروش باید داشته باشیم، یک وبسایت هست که ترجیحا با وردپرس ساخته شده باشه.میگم وردپرس چون این سیستم به ما امکانات فوق العاده ای رو برای ساخت قیف فروش میده و میتونیم با استفاده از اون، با کمترین هزینه یک سیستم فروش اتوماتیک حرفه ای داشته باشیم.این مژده رو بهتون بدم که اگه حتی وبسایت شما وردپرسی نباشه، باز میتونین برای بازاریابی وبسایت خودتون از یک سیستم وردپرسی استفاده کنین و مراحل بازاریابی رو داخل وردپرس به راحتی انجام بدین.

 2. سیستم ایمیل مارکتینگ: برای اینکه بتونیم یک سیستم اتوماتیک بازاریابی ایمیلی داشته باشیم، به یک سیستم خوب و کارآمد ایمیل مارکتینگ نیاز داریم که بتونیم فرآیندهای خودمون رو در اون تعیین کنیم تا بدون دخالت ما، فرآیندهای قیف فروش انجام بشن.

  پیشنهاد من به شما استفاده از سیستم میلرلایت یا سیستم آونگ ایمیل هست که میتونین از هرکدوم این سیستم ها به خوبی استفاده کنید.

   

 3. محصول برای فروش: قیف فروش وظایف زیادی داره و میتونه برای بهینه سازی نرخ تبدیل هم استفاده بشه، اما یک سوال، شما برای چه کاری ایمیل های بازدیدکنندگان سایتتون رو دریافت میکنین؟درست حدس زدین، برای اینکه محصولات خودتون رو که موردنیازشون هست بهشون پیشنهاد بدین و بفروشین.خب پس قیف فروش ما، باید یک نتیجه داشته باشه و اون نتیجه هم فروش به مخاطبان ماست.پس برای اینکار شما باید حداقل یک محصول برای فروش داشته باشین و در مراحل قیف فروش خودتون، این محصول رو به مخاطب پیشنهاد بدین.
 4. آهنربای جذب ایمیل: شما برای اینکه بتونین ایمیل بازدیدکننده های سایتتون رو دریافت کنین، نیاز به یک آهنربای جذب ایمیل دارین. این آهنربا میتونه متناسب با کسب و کار شما و براساس علایق مخاطبانتون باشه.

  مثلا اگه کار شما آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشه، میتونین از یک دوره آموزشی رایگان راه اندازی کسب و کار به عنوان آهنربای جذب ایمیل استفاده کنین.

  بهتره روی آهنربای خودتون وقت زیادی بذارین و چیزی باشه که برای مخاطبان شما ارزشمنده، چون واقعا ارزشش رو داره.

   

 5. افزونه لایر پاپ آپ: این افزونه میتونه روی وبسایت وردپرسی شما نصب بشه و با سیستم های ایمیل مارکتینگ هماهنگ سازی بشه.

  با استفاده از افزونه لایر پاپ آپ میتونین پاپ آپ ها و فرم های مختلفی رو بسازین و توی وبسایت خودتون از اونها استفاده کنین تا با ارائه پیشنهادات جذاب، اطلاعات کاربران رو دریافت کنین.

  بعد از دریافت اطلاعات این افزونه اون رو به سیستم ایمیل مارکتینگ ارسال میکنه و بلافاصله برای کاربر شما ایمیل های خودکاری که تنظیم کردین، ارسال میشه.

  افزونه ها و ابزارهای زیادی برای اینکار وجود دارن که من با اکثر اونها کار کردم و همشون امکانات خوبی دارن، اما به نظرم لایر پاپ آپ ساده، در دسترس و پرکاربرد هست و بهتره از اون استفاده کنین.

   

با همین ۵ مورد، شما میتونین یک قیف فروش خیلی خوب و حرفه ای رو طراحی کنین و با استفاده از اون درآمد غیرفعال خودتون رو افزایش بدین.

 

مدل قیف فروش

مراحل قیف فروش چیست؟

برای مراحل قیف فروش، مدل های مختلفی وجود داره که یکی از معروف ترین این مدل ها، AIDA نام داره.

 

آیدا در قیف فروش به این شکل نشون داده میشه:

 

A: Attention: آگاهی

 

I: Interest: توجه

 

D: Desire: تصمیم یا علاقمندی

 

A: Action: اقدام یا خرید

مدل آیدا میتونه به ما کمک کنه که مفهوم قیف فروش و فرآیند خرید مشتری رو راحت تر متوجه بشیم.

 

این فرآیند به ما میگه که توی این ۴ مرحله، مشتری چه مراحلی رو باید طی کنه تا به خرید برسه و با انتخاب خودش، محصول ما رو خریداری کنه.

 

البته بازاریاب ها اعتقاد دارن که این مدل نقص هایی داره. مثلا میگن به آخر مدل آیدا، باید یه مرحله دیگه هم اضافه بشه که اون advocary یا وفادارسازی مشتریان هست.

 

به نظر منم اگه این مرحله اضافه بشه میتونیم مدل کامل تری رو داشته باشیم، چون بعد از فروش ما نباید مشتری خودمون رو رها کنیم، بلکه اینجا تازه شروع مسیر ایجاد هوادار برای کسب و کار و برند ماست.

 

شاید بد نباشه اگه در مورد هرکدوم از مراحل قیف فروش، توضیحی براتون بدم و با مراحل اون بیشتر آشنا بشین.

 

اینطوری میتونین قیف های موثرتر و بهتری رو طراحی کنین و وبسایت پولسازتری رو داشته باشین.

 

مراحل قیف فروش

قیف بازاریابی

آگاهی:

شما نمی تونید محصول خودتون رو به کسی که هیچ اطلاعی در مورد شما و محصولات شما نداره بفروشین. حداقل میتونم مطمئن باشم که این کار اصلا راحت نیست.

 

به همین خاطر شما باید در اولین مرحله، به مخاطبان هدف خودتون در مورد محصول و برند خودتون آگاهی های لازم رو بدین.

 

در این مرحله شما باید به مشتری بگین که بیزینس و برند شما وجود داره و از این برند آگاهش کنین.

 

بعدش باید بگین که کار برند شما چیه و چی میفروشین و چه مشکلی از مشتری رو حل میکنین.

 

بعد باید راه حل خودتون رو ارائه بدین و به مشتری اثبات کنید که شما همون کسی هستین که مشتری بهتون نیاز داره.

 

مرحله آگاهی شامل این موارد میشه و اگه بتونین این کارها رو درست و بدون اشکال انجام بدین، میتونین مشتری رو به مرحله بعد که جلب توجه هست منتقل کنین.

 

قیف بازاریابی

جلب توجه:

در این مرحله افراد احتمالا به کسب و کار شما علاقمند هستن، اما هنوز تصمیم قطعی برای انتخاب شما و خرید محصولات شما ندارن.

 

به همین خاطر در مرحله جلب توجه، شما باید تمامی اطلاعاتی که احتمال داره مشتری شما به اونها نیاز داشته باشه رو در اختیارش قرار بدین تا برای دریافت اون اطلاعات به رقبای شما مراجعه نکنه.

 

شما باید بدونید چه سوالات متداولی برای مشتریان احتمالی تون وجود داره و به اونها دقیقا پاسخ بدین، به این سوالات میتونین توی قیف خودتون، توی مقالات، ایمیل ها یا صفحات محصول پاسخ بدین و خیال مشتری رو راحت کنین.

 

در مرحله توجه شخصی سازی بازاریابی خیلی مهمه و میتونه تاثیر قیف شما رو چندین برابر کنه.

 

مثلا اگه ایمیلی برای کاربران خودتون ارسال میکنین، بهتره حتما توی اون اسم مخاطب رو قرار بدین تا حس کنه پیام شما براش شخصی سازی شده، یا مثلا توی مقالات خودتون میتونین کاملا خودمونی با مخاطب خودتون صحبت کنین تا حس نزدیکی بیشتری به شما و برندتون داشته باشه.

 

توی این مرحله میتونین به مشتری آموزش بدین که چرا محصول شما براش مفیده و اصلا اگه از محصول شما استفاده کنه، چه نتایجی رو میتونه به دست بیاره.

 

در این مرحله حتی میتونین از مواردی مثل وبینار، نظرات کاربران قبلی، فایل های راهنمای مشتری، ویدئو و مصاحبه هم استفاده کنین تا به کاربران بهتر آموزش بدین.

 

البته دقت کنین اطلاعاتی که به کاربر میدین فقط باید در حدی باشه که اون رو با قیف خودتون همراه کنین، نه به اندازه ای که کاربر گیج بشه و از دنبال کردن قیف انصراف بده.

 

بعد از اینکه این مرحله رو درست انجام دادین، میتونین کاربر رو به مرحله بعد یعنی تصمیم منتقل کنین.

 

قیف بازاریابی

تصمیم:

در این مرحله کاربر شما قراره که تصمیم بگیره محصول رو خریداری کنه یا خیر.

 

پس در این مرحله مواردی مثل خوب بودن صفحه محصول، وجود نظرات مشتریان قبلی، قیمت های مناسب، پشتیبانی خوب، سرعت وبسایت، وبلاگ به روز، شبکه های اجتماعی فعال و… عوامل مهمی هستن و نقش حیاتی رو در تصمیم گیری مخاطب دارن.

 

بنابراین بهتره که به این موارد هم توجه ویژه ای داشته باشین و حتما به اونها توی کسب و کار اینترنتی خودتون اهمیت بدین.

 

مرحله تصمیم گیری ممکنه طولانی تر از مراحل قبلی باشه چون این تصمیم برای مشتری خیلی مهمه.

 

بنابراین توی این مرحله حتما باید ارتباط مداوم با مشتری برقرار باشه و تمام مواردی که مشتری نیاز داره رو باید در اختیارش قرار بدیم.

 

مثلا این موارد میتونن گارانتی بازگشت وجه، نحوه خرید و دسترسی به محصول، اثرگذاری محصول و نتایجی که کاربر به دست میاره باشن.

 

در این مرحله میتونین از نظرسنجی، آزمون و… استفاده کنین تا تفکر کاربران خودتون رو بهتر درک کنید و متوجه بشین به چه چیزهایی نیاز دارن و اون موارد رو برای تصمیم گیری بهتر در اختیارشون قرار بدین.

 

در مرحله تصمیم، شما باید هرچقدر که ممکنه در دید مشتری باشید و سعی کنین با روش های مختلفی مثل مشاوره، تماس، پیام شخصی یا… اون رو ترغیب کنید که سریعتر تصمیم به خرید بگیره.

 

اگه این مرحله رو درست انجام بدین و مشتری رو ترغیب به خرید کنید، میتونین اون رو به مرحله بعد یعنی اقدام وارد کنین.

 

قیف بازاریابی

اقدام:

در مرحله اقدام، احتمالا مشتری تصمیم به خرید گرفته و منتظر حرکت ماست تا با پیشنهاد ویژه ی خودمون، اون رو به مرحله خرید برسونیم و این مرحله رو به انجام برسونه.

 

برای اینکار میتونیم با استفاده از تخفیف های محدود مثلا تخفیف ۲۴ ساعته، یا آفرهای ویژه و هدایای مختلف، مشتری رو به مرحله خرید برسونیم و ترغیبش کنیم که خرید خودش رو نهایی کنه.

 

البته باید این رو بگم که رسوندن مشتری به این مرحله خیلی هم راحت نیست و ممکنه وقت و انرژی زیادی رو از شما بگیره.

 

باید به این موضوع هم دقت کنین که در طول قیف فروش، باید یک فرآیند بی نقص رو طراحی کرده باشین و به صورت مداوم اون رو بررسی و بهبود بدین.

 

همچنین این رو هم در نظر بگیرین که همه بخش های وبسایت و کسب و کار شما، میتونه در تصمیم به خرید یا عدم خرید مشتری دخیل باشه.

 

مثلا یکی از مهمترین چیزهایی که باید به اون توجه کنین، اینه که مراحل خرید وبسایت شما بهینه باشه و فیلدهای اضافی و خسته کننده توی این مراحل وجود نداشته باشه.

 

باید در تمامی مراحل خرید همراه مشتری باشیم و پشتیبانی و همراهی ما رو حس کنه.

ما باید کاری کنیم که مشتری در کمترین زمان ممکن به هدف خودش برسه و خیلی سریع چیزی که میخواد یعنی محصول ما رو به دست بیاره.

 

بعد از مرحله اقدام، وظیفه شما برای وفادارسازی مشتری شروع میشه و باید کاری کنین که مشتری به هوادار کسب و کار و برند شما تبدیل بشه.

 

وفادارسازی:

همونطور که در قسمت قبلی توضیح دادم، بعد از خرید شما نباید مشتری رو به حال خودش رها کنید.

 

بلکه باید در این مرحله، فرآیندی رو طراحی کنید که مشتری به هوادار شما تبدیل بشه.

 

شما باید بعد از خرید ارتباط خودتون رو با مشتری همچنان حفظ کنید.

مثلا میتونین محصولات دیگه ای که دارین رو به اون معرفی کنین تا اونها محصولات شما رو به دیگران معرفی کنن.

 

مشتریانی که به هوادار کسب و کار شما تبدیل بشن، میتونن تاثیر بسیار زیادی در رشد شما داشته باشن و با تبلیغ دهان به دهان و فعالیت های خودشون در کمپین های شما یا شبکه های اجتماعی ، میتونن رزومه خیلی عالی رو براتون.

 

مثلا یکی از کارهایی که میتونین برای این مرحله انجام بدین، اینه که به مشتری خودتون یک کد تخفیف بدین تا اون رو با دوستان خودش به اشتراک بذاره و دوستانش رو هم با وبسایت شما آشنا کنه.

 

خب تا اینجا باهم دیدیم که قیف فروش چیه، برای ساخت یک قیف فروش حرفه ای و بی نقص به چه چیزهایی نیاز داریم و اینکه مراحل مختلف قیف فروش رو هم باهم بررسی کردیم.

 

حالا میخوایم باهم بریم سراغ یک مدل قیف فروش ساده و اون رو بررسی کنیم.

 

این مدل برای وبسایت های آموزشی میتونه خیلی مناسب باشه و تونسته درآمد غیرفعال خوبی رو برای وبسایت های مختلف ایجاد کنه.

 

قیف فروش چیست

بررسی یک مدل قیف فروش

 

در این مدل قیف فروش، شما ابتدا باید ترافیک رو برای وبسایت خودتون ایجاد کنید و این ترافیک رو به آهنربای جذب ایمیل خودتون هدایت کنید.

 

بعد از اینکه بازدیدکنندگان به آهنربای جذب ایمیل شما واکنش نشون دادن (عضو لیست شدن) هدایت میشن به یک صفحه تشکر که در اون صفحه، بهشون میتونین یک پیشنهاد رد نشدنی ارائه بدین تا یک محصول با تخفیف بالا و قیمت خیلی کم رو ازتون خریداری کنن.

تو قسمت بعدی هم ایمیل های پرورش مخاطب براش به صورت اتوماتیک ارسال میشن و اون رو به سمت خرید محصول گرون تر هدایت میکنن.

 

با این روش چند مرحله ای ساده، شما میتونین نرخ تبدیل و میزان فروش وبسایت خودتون رو تا حد زیادی افزایش بدین.

 

طبق تجربه من تو کسب و کارهای آموزشی، همین روش ساده تونسته ماهانه حداقل ۱٫۵ میلیون تومان فروش ایجاد کنه و خب فکر میکنم این مبلغ به عنوان درآمدی که فقط یکبار سیستمش ساخته شده و هیچ زحمت دیگه ای براتون نداره رقم مناسبی باشه.

 

اگر میخواین با نحوه ساخت قیف فروش در وردپرس با استفاده از افزونه لایر پاپ آپ و همچنین ساخت کمپین اتوماتیک در سیستم های ایمیل مارکتینگ آشنا بشین، میتونین در دوره آموزشی ۰ تا ۱۰۰ ساخت کمپین اتوماتیک شرکت کنین.

 

در این دوره آموزشی ۲٫۵ ساعته، به شما آموزش میدم چطور در سیستم های ایمیل مارکتینگ میلرلایت و آونگ ایمیل ثبت نام کنین و از اونا اکانت رایگان ایمیل مارکتینگ دریافت کنین.

 

بعدش بهتون آموزش میدم چطور با استفاده از این سیستم ها، کمپین های خودکاری رو ایجاد کنین تا به صورت خودکار برای بازدیدکنندگان سایتتون ارسال بشن.

 

در مرحله بعد با افزونه لایر پاپ آپ آشنا میشین و توضیح میدم چطور با استفاده از این افزونه فرم هایی رو در وبسایتتون استفاده کنین و اون فرم رو با سیستم های ایمیل مارکتینگ هماهنگ کنین تا یک قیف فروش بی نقص داشته باشین.

“برای دریافت بیش از ۲٫۵ ساعت ویدئو آموزشی، روی دکمه زیر کلیک کنید”

دریافت بیش از ۲٫۵ ساعت آموزش ویدئویی

 

خلاصه

 

در این مطلب باهم بررسی کردیم قیف فروش چیست و چه فوایدی رو برای کسب و کار اینترنتی شما میتونه داشته باشه.

 

در قسمت بعدی بررسی کردیم برای ساخت قیف فروش به چه چیزهایی نیاز داریم و ابزارهایی رو در این بخش معرفی کردیم.

 

بخش بعدی هم به مراحل قیف فروش اختصاص دادیم و تک تک این مراحل رو تشریح کردیم تا بتونین با اونا آشنا بشین و بدونین در هر مرحله چه فرآیندی باید انجام بشه.

 

در آخر هم یک مدل ساده قیف فروش رو باهم بررسی کردیم که میتونه برای وبسایت های آموزشی مفید باشه و استفاده از اون طبق تجربه من، تونسته حداقل ماهانه ۱٫۵ میلیون تومان درآمد غیرفعال ایجاد کنه.

 

در این مطلب سعی کردم به زبان خیلی ساده و خودمانی براتون در مورد قیف فروش صحبت کنم.

 

امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه و بتونین با استفاده از اون، روی وبسایت خودتون یک قیف فروش  حرفه ای طراحی کنین.

 

خوشحال میشم اگه در این زمینه تجربه ای دارین، تجربه ی خودتون رو با من در بخش نظرات به اشتراک بذارین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره رایگان 0 تا 100 ساخت کمپین اتوماتیک
برای شرکت در دوره فرم زیر رو تکمیل کنید