5 گام طراحی تبلیغات در اینستاگرام

0 198

طراحی تبلیغات در اینستاگرام

 

خیلی از مدیران پیج های اینستاگرامی، تو زمینه طراحی تبلیغات در اینستاگرام مشکل دارن و نمیدونن که باید چطور تبلیغی طراحی کنن که براشون بازدهی لازم رو داشته باشه.

من میخوام توی این مطلب تجربیات خودم در مورد تبلیغ در اینستاگرام رو تو 5 گام بگم و بهت یک مدل حرفه ای برای تبلیغات در اینستاگرام معرفی کنم.

اگه میخوای برای پیج اینستاگرام خودت تبلیغ انجام بدی و یا کمپین ایجاد کنی، حتما قبل از اینکار، این مقاله رو تا آخر بخون.

 

طراحی تبلیغات در اینستاگرام

1- عکس بهتره یا ویدئو؟

یکی از سوالاتی که توی طراحی تبلیغات در اینستاگرام خیلی مطرح میشه، اینه که عکس نوشته بهتره یا ویدئو؟ خب احتمالا خود شما هم میدونین که تاثیرگذاری و بازدهی یک ویدئو خیلی خیلی میتونه بیشتر از یک عکس نوشته باشه.

گذاشتن ویدئو میتونه تاثیرگذارتر باشه به این دلیل که شما توی ویدئو میتونین با مخاطب هدف خودتون صحبت کنین و اون رو درگیر خودتون کنین. جلب اعتماد مخاطب با ویدئو خیلی راحت تر اتفاق می افته چون مخاطب شما رو میبینه و راحت تر میتونه بهتون اعتماد کنه.

پس به عنوان اولین نکته، باید بگم سعی کنین تا جایی که امکانش وجود داره، حتما تو تبلیغ خودتون از ویدئو استفاده کنین.

تبلیغات در اینستاگرام

 2- توی ویدئو چی بگم؟

شاید این سوال پیش بیاد که باشه ولی توی ویدئو چی باید بگم؟ خب باید بگم که روش درست کردن ویدئوهای تبلیغاتی، برای خودش یک فرمول داره که این فرمول رو حتما باید رعایت کنین. مراحل این فرمول شامل:

  • معرفی مختصر خودتون و اینکه کی هستین و چرا باید به شما توجه و اعتماد کنن
  • معرفی شفاف فرصت یا تغییری که قراره با خرید محصول شما یا فالو کردن پیج شما به دست بیارن
  • اشاره به سوالات ذهنی مخاطب برای درگیر کردن
  • ارائه پیشنهاد و درخواست از مخاطب برای انجام اون کاری که میخواین (فالو کردن پیج، خرید محصول و…)
باید دقت کنین ویدئویی که میسازین حتما شامل این مراحل باشه و بتونه تاثیرگذاری لازم رو روی مخاطب شما داشته باشه.

برای تست اینکه ویدئو یا سناریوی شما تاثیرگذاری کافی رو داره، اول میتونین خودتون رو به جای مخاطب بذارین و ببینین که آیا ویدئو براتون جالب و اثرگذار هست یا نه و اینکه آیا شما حاضرین اون محصول رو بخرین یا پیج رو دنبال کنین؟

اگه خودتون نتونستین اینکارو خوب انجام بدین، راه دوم اینکه به یکی دیگه از دوستان یا آشنایان خودتون که میتونه مخاطب شما باشه ویدئو رو نشون بدین و نظرش رو بخواین.

پس حتما براساس این فرمول ویدئوی تبلیغاتی خودتون رو طراحی کنین تا بتونین نتیجه ی خوبی ازش دریافت کنین.

تبلیغ در اینستاگرام

3- کاور ویدئو:

شاید بتونم به جرات اینو بگم که یکی از مهمترین عوامل توی تماشای ویدئوها در اینستاگرام، کاور اونهاست. اگه به رفتار خودتون هم توجه کنین، متوجه میشین که همه ی ما فقط ویدئوهایی رو میبینیم که کاور جذاب و کنجکاو کننده ای داشته باشن.

به همین خاطر شما باید به این نکته توجه کنین که ویدئوی تبلیغاتی شما باید یک کاور خوب، جذاب و کنجکاو کننده داشته باشه.

توی کاور خودتون حتما از یک تصویر جالب مرتبط با ویدئو استفاده کنین و یک عنوان جذاب و کنجکاو کننده هم بنویسین که بیننده کنجکاو بشه تبلیغ شما رو ببینه.

از جمله عنوان هایی که زیاد استفاده میشن، عنوان های سوالی، عنوان های سوژه محور، عنوان های جنجالی و… هستن که شما هم میتونین با استفاده از این عنوان ها، یک کاور حرفه ای و جذاب بسازین.

پس نکته ی سوم شد کاور ویدئوی تبلیغاتی شما.

تبلیغات اینستاگرامی

4- کپشن ویدئو:

چهارمین نکته که خیلی هم مهمه، کپشن ویدئوی تبلیغاتی شماست.

ممکنه شما یک سری چیزها رو نتونین توی ویدئوی خودتون بگین، بنابراین باید اینکار رو توی کپشن انجام بدین. شما میتونین توی کپشن توضیحات اضافی که لازمه رو در مورد تبلیغ خودتون بگین، یا اینکه پیج خودتون رو توی کپشن تگ کنین و یا لینک محصولی که مخاطب قراره خریداری کنه رو قرار بدین.

همچنین باید توجه داشته باشین که توی کپشن، حتما اون درخواست خودتون و کاری که مخاطب باید انجام بده رو به صورت واضح و شفاف بنویسین.
به این نکته دقت کنین که اگه میخواین مخاطب روی آیدی پیج شما کلیک کنه و فالو کنه، حتما باید آیدی خودتون رو حداقل 3 بار زیر هم تکرار کنین تا افراد وقتی روش کلیک میکنن وارد پیج شما بشه.

خب پس نکته چهارمی که باید بهش توجه کنین، نوشتن یک کپشن حرفه ای و جذابه.

کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام

5- پیج رو خصوصی کنم یا نه؟

یکی از نکاتی که تو تبلیغات مهمه، اینه که اگه هدف شما از تبلیغ کردن، افزایش فالوورهاتون هست، حتما توی ویدئو یک نکته کنجکاو کننده بگین که افراد درگیر شما بشن.

موقع تبلیغات هم حتما باید پیج خودتون رو خصوصی کنین تا افراد برای دونستن نکته ای که شما گفتین، مجبور بشن پیج شما رو فالو کنن.

با این استراتژی شما میتونین فالوورهای زیادی رو به دست بیارین که البته موندگاری اونها، به این بستگی داره که چقدر خوب توی پیج خودتون تولید محتوا انجام بدین و اونارو قانع کنین که شمارو دنبال کنن.

جمع بندی

خب در این مقاله به 5 گام که باید برای ساخت یک تبلیغ حرفه ای توی اینستاگرام طی کنین اشاره کردم و در مورد هرکدوم توضیح دادم.

امیدوارم از نکاتی که گفتم استفاده کنین و نتایج خوبی رو ازشون دریافت کنین.

اگه شما هم نکته ای دارین که فکر میکنین باید به این مقاله اضافه بشه، خوشحال میشم نظر خودتون رو زیر همین پست بنویسین.

 

فایل تکمیلی

من یک فایل PDF شامل نمونه ویدئو تبلیغات در اینستاگرام و کاورهای موفق اینستاگرام ساختم که شما میتونین این فایل رو دانلود کنین و با دیدن نمونه ها، برای تبلیغ خودتون الگوبرداری کنین.

برای دانلود این فایل کافیه فرم زیر رو تکمیل کنین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.